Tom De Neve
Eeklo

K.F.C. Eeklo heeft nieuwe trainer

Tom De Neve is de nieuwe coach van KFC Eeklo. Hij was tot januari 2024 coach van FC Lembeke aan de Heihoekse Kerkwegel en is ook nog actief bij Club Brugge.

Hij is de opvolger van Kurt Mertens, die begin november aan de Zandvleuge werd ontslagen. De Neve krijgt Paul Mortier (ex-coach van onder meer KSK Lovendegem en FAC Waarschoot) als T2 aan zijn zijde. Eeklo staat in tweede provinciale A op de tweede plaats en trok vorige zondag naar rode lantaarn KSV Melsen. Bij het ter perse gaan van Taptoe (op zaterdag) was de uitslag ervan dus nog niet bekend.

Anticlimax

De anticlimax op het einde van vorig seizoen is bij de Fécé nog niet vergeten. Eeklo werd toen uit de eindronde gehouden door buur SK Maldegem op een niet al te faire manier. Vruchten heeft Maldegem er niet aan overgehouden want periodepromotie zat er ook voor hen niet in. Voldoende voor voorzitter Jan Wulffaert en zijn spelers om een sterke ploeg te smeden naar huidig seizoen toe. Vooral met het oog op revanche op de zevende speeldag (12 oktober) op de terreinen van het “De Waele Stadion” in Maldegem. Intussen gewapend met een score van 18 op 18 eindigde de geladen wedstrijd voor Eeklo tegen buur Maldegem onbeslist met een eindstand van 1-1. De ‘jus’ was er na dit beklijvend duel een beetje uit bij rood-groen en een tijdelijk mindere periode met vier nederlagen op een rij was het gevolg. Intussen klom Eeklo, mede door enkele slechte beurten van rechtstreekse concurrenten, naar de tweede plaats in de rangschikking. 

Nieuwe coach

Het is nu in Tom de Neve en zijn assistent Paul Mortier dat het bestuur van K.F.C. Eeklo vertrouwt om het niveau terug op topniveau te houden. Tom heeft ooit nog de rood-groene kleuren van Eeklo verdedigd op het grasveld. Vandaag is hij nog de mental coach van enkele jeugdploegen bij Club Brugge.
Bij deze gelegenheid wil Jan Wulffaert een van de hoofdsponsors bedanken. Zonder de steun van Xoladio Payment Solutions was deze top-transfer van coaches niet mogelijk.

Nieuw duel

Ondertussen wordt al volop uitgezien naar het volgend duel tegen het eveneens hoog gerangschikte KSVK Maldegem aanstaande zaterdagavond 14 december (speeldag 16) op het Eeklose terrein. Deze titelkandidaat wil Eeklo onderuit halen om zo opnieuw een leidersplaats te ambiëren. Deze gegarandeerd beklijvende topper zal bijgewoond worden door minstens 1.000 toeschouwers en daarom wordt aan de Zandvleuge 66 alles in gereedheid gebracht om deze massale toeloop correct te kunnen ontvangen.