In het voorjaar besloot de gemeente Assenede om de openbare toiletten op haar begraafplaatsen te sluiten. “Vandalisme en vuiligheid nopen ons om tot deze maatregel over te gaan”, klonk het.
Sinds kort zijn de toiletten op de begraafplaatsen overdag tot ’s avonds opnieuw open. De maatregel strookt met de Allerheiligen- en Allerzielenvieringen die er aan zitten te komen. Dit werd duidelijk nadat oppositiepartij Vooruit de zaak op de agenda van de gemeenteraad plaatste.
“In maart reeds uitten we ons ongenoegen over de sluiting van de openbare toiletten op de begraafplaatsen in onze gemeente”, zei raadslid Alex Vercauteren (Vooruit). “We zien nu dat ze met de feestdagen in het verschiet opnieuw geopend zijn. Zijn jullie bereid te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om de toiletten opnieuw permanent open te houden?”, wilde het raadslid weten.
Schepen Nic Van Zele bracht licht in de duisternis. “Tijdens het weekend van 1 november zullen ze het ganse weekend open zijn, gezien er meer mensen op het kerkhof zullen vertoeven. Na 1 november is dit een stuk minder. Dan vergroot het risico op vandalisme opnieuw aanzienlijk”, besloot de schepen. “Moeilijkheden om de toiletten proper en hygiënisch te houden, vandalisme, vuiligheid, sluikstorten en opengedraaide waterkranen moedigen ons niet aan om de toiletten opnieuw permanent te openen. Ook in het verleden was dat zo”.
(LK)




