Het is een mooie gewoonte geworden. Wanneer de bladeren vallen, roepen Natuurpunt en natuurfotograaf Ludo Goossens uit Sint-Margriete de pers samen. Eén doel: de voorstelling van de jaarlijkse Meetjesland natuurkalender. Ook dit jaar weer een pareltje met tal van prachtige natuurbeelden.
“Net zoals in de voorgaande jaren zijn alle beelden in het Meetjesland gemaakt” zegt fotograaf Ludo Goossens. “Maldegemse bossen, Wachtebeekse en Sentse kreken, of gewoon het Leopoldkanaal in de vroegte van de ochtend. Het komt allemaal aan bod”.
(Foto Ludo Goossens)
Natuurfotograaf
Goossens zelf is een gepassioneerd natuurfotograaf. “Als kind lag ik al urenlang in het natte gras van de Meetjeslandse polders naar vogels te turen”, vertelt de man. “Ik nam mijn eerste foto’s met een klein pockettoestel. Op mijn zestiende kocht ik een reflexcamera, maar ik kreeg de smaak van de natuurfotografie pas echt te pakken tijdens de kampen van de Wielewaaljongeren Krekenland”.
Intussen is Goossens zo’n dertig jaar actief als fotograaf en won hij diverse nationale en zelfs internationale prijzen. Hij maakte bekendheid als één van de buitenfilmmakers van het legendarische tv-programma ‘Man bijt Hond’. Ook in het boek ‘De Meetjeslandse Bossen’ zorgde Goossens voor de beelden. Zijn werk kan je bewonderen op www.ludogoossens.be.
De Meetjeslandkalender kost 12 euro waarbij de opbrengst naar de aankoop van natuur in het Meetjesland gaat. Verkooppunten : www.NPMeetjesland.be/meetjeslandkalender
(LK)