Dat dit buffetrestaurant in Waarschoot steeds meer in de lift zit – met sterk aan te raden reservatie – hoeft niet te verwonderen.
Maar tijdens de eindejaarsweken schakelt het team over op de tijdelijke formule van afhaling (traiteur), en gaat het restaurant na 21 december voor eventjes twee weken dicht. Een ‘bocht’ die bij het talrijke publiek zal ‘gesmaakt’ worden, nu de afhaal feestmenu’s navenant geprijsd zijn volgens de voordelige buffetformule die hier al enkele jaren wordt gehanteerd.
Eindeloos bijhalen
Waar kan je voor één vaste prijs (38 €) eten wàt je wil en hoevéél je wil? Met à volonté kiezen uit 7 soorten aperitiefhapjes met Cava als starter, 25 soorten in ijs gekoelde voorgerechten (met o.a. pasta’s en gerookte zalm), 14 hoofdgerechten (zie verder), 10 drankvariaties (ook niet-alcoholische, waters, cola, drie soorten wijn en 4 tapbieren, ook 0 %), en als afsluiter een keuze heerlijke dessertjes (ijs, taartjes) vergezeld van een Irish koffie, een Amaretto of een Grand Marnier ? Nogmaals: en dat àlles inbegrepen voor 38 € !
Antwoord op de vraag: naar onze ervaring, nergens in de wijde buurt ! Vooral dat je voor eigen bediening en keuzes mag zorgen, zoveel je wil, en eindeloos mag bijhalen.
Wij wilden patron Patrick eens trakteren na weerom een heerlijke maaltijd met de familie en vroegen wat hij “voor ons” dronk ? Een biertje Fourchette bleek zijn favoriet en we tapten er ons ook een. Als we onze rekening vroegen voor de traktatie was zijn antwoord: “Niets ! Hier is toch altijd àlles inbegrepen ?”
Tja.
Verzadigd
Zelf had ik die avond nooit zo lekker fazant met witloof gegeten. Onze zoon koos voor een heerlijk stuk vlees op de grill, dochter vond de gebakken paling uitstekend en vrouwlief genoot van sliptongetjes. Met vooraf al een aperitief maison en achteraf een pousse-café. Je komt voorwaar gegarandeerd tevreden en meer dan verzadigd buiten … En als we het voortvertellen krijgen we achteraf een bedankje van hen die we vol enthousiasme naar dit oord van genoegen en democratische prijzen hebben gestuurd.
Wie echt niet hoeft te letten op zijn/haar lijn en eventjes ongegeneerd niet hoeft te kijken op een portie méér, is gegarandeerd bij Carte Blanche in Waarschoot aan een favoriet adres.
Weekendformule
Het buffet- en grillrestaurant wordt uitgebaat door Patrick Van Hoorebeke en Julie Debaere. De patron is al meer dan 25 jaar actief in de Meetjeslandse horeca en baatte eerder al met succes de Koetshoeve in Adegem, de Dennenbos in Eeklo en ’t Lembeeks Hof in Lembeke uit.
Patrick’s succesformule komt enkel op vrijdag- en zaterdagavond en op zondagmiddag aan bod.
Op zondagmorgen geeft hij ook een uitgebreid gastronomisch ontbijtbuffet voor 15 € (eveneens à volonté). Reserveren is streng aangeraden want vol = vol.
Eindejaars traiteurdienst
Voor kerstavond, kerstdag, oudejaarsavond en nieuwjaarsdag schakelt Carte Blanche nu voor het eerst over op afhalingsgerechten. In het aanbod zitten voorgerechten, warme vlees- en visgerechten en desserts. Een combinatie van voorgerecht + hoofdgerecht + dessert (zonder supplementen) kost 35 €, ook al komt de optelsom met duurdere gerechten hoger uit ! Alle gerechten zijn ook afzonderlijk te verkrijgen. En wie twee menu’s bestelt krijgt er een fles Cava gratis bovenop.
Iets in ons zegt dat dergelijke formule een gegarandeerd succes tegemoet gaat.
Bestellingen zijn nu al mogelijk via telefoon of email. Zie hiervoor de website of de advertentie op blz.5.
De plaats van afspraak blijft Stationsstraat, 125, Waarschoot. Tel. 0471/25.53.30.
Piet De Baets




